Komple Taşımacılık

Komple Taşımacılık

Komple taşımacılık, tek bir müşteriye ait yükün bir araca yüklenerek taşınması işlemine verilen isimdir. Bu yöntemde yükün aracı tam olarak doldurması önem arz etmektedir. Bütün taşıma konteyner ile taşınabildiği gibi açık araçlar ile de taşınabilmesi mümkündür. Yoğun bir şekilde kullanılan bu taşımacılık türü, müşteriye birçok kolaylık sağlamaktadır.

Komple taşımacılık ile ağır tonajlı ve hacimli yüklerin taşıması da yapılabilmektedir. Karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu ile beraber tercih edilebilecek bir tür olan bu taşımacılıkta Alstaş Lojistik olarak farklılıklar da ortaya koyuyoruz.

komple-tasimacilik-nedir

Alstaş Lojistik Tarafından Sunulan Avantajlar

Komple taşımacılık, diğer alternatiflerine oranla birçok avantaja sahiptir. Bunun en iyi örneklerinden birisi de gördüğü talebin oldukça fazla olmasıdır. Bu avantajlara ek olarak Alstaş Lojistik tarafından müşterine sunulan avantajlar da mevcuttur.

Yükün tek bir müşteriye ait olması sebebiyle herhangi bir bekleme söz konusu olmamaktadır. Bu sayede yüklemesi yapılan yükün istenildiği zaman yola çıkması mümkün olmaktadır. Ayrıca yükleme sonrası başka bir yükleme olmayacağı için elleçleme de azalmaktadır.

Komple taşımacılık; karayolu, denizyolu, havayolu ve demir yolu olmak üzere farklı seçeneklere sahiptir. Bu sayede yüke ve zamana en uygun bir şekilde planlama yapılabilmektedir. Yoğunlukla karayolunda tercih edilen bir seçenek olan komple taşımacılık, her türe ait avantajları da bünyesinde bulundurmaktadır.

Komple taşımacılık hizmetinin sadece tek bir müşteriye veriliyor olması sayesinde aracın dolması beklenmeden kalkış sağlanabilir. Bu durumda eğer araç kapasitenin tamamı doldurulursa oldukça ekonomik olabilmektedir.